Młodzież z Krakowa zdominowała młodzieżowe mistrzostwa

Jak co roku w czasie ferii zimowych, w gościnnym ośrodku "U Pradziada" w Stasikówce odbywają się obozy kadr młodzieżowych Małopolski, a także turnieje rangi Mistrzostw Małopolski U-18. Nie inaczej było tym razem, gdy rozdano dwa komplety medali - za rywalizację w mikstach oraz na zapis średni.

W turnieju par mieszanych najlepsi byli Kinga Kowal i Konrad Ciborowski, wyprzedzając Franciszka Kurlita (wszyscy CKiS Skawina) i Gabrielę Kroner (Olimpia Dwójka Kraków) oraz Julię Grodzką (Cebularz Lublin) i Arona Shindlera (Olimpia Dwójka Kraków). Rywalizację par open wygrali  z koleiTomasz Ustrzycki (Sapico Kraków) i Maciej Makowski (Olimpia Dwójka Kraków) przed Mateuszem Krzemykiem (Cracovia Diebold Kraków) i Aronem Shindlerem oraz Kingą Kowal i Konradem Ciborowskim. Nagrody i puchary dla najlepszych zawodników ufundowała firma Trefl Kraków.

W klasyfikacji obozwej najlepsi byli: Tomasz Ustrzycki, Maciej Makowski oraz Konrad Ciborowski.

Oprócz treningów i turniejów brydżowych, młodzież miała czas na pławienie się w basenach termalnych, kulig połączony z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i śnieżnymi bitwami, a także - codzienny challenge.

Warto podkreślić, że tandemowi trenerskiemu: Agata Kowal i Marcin Kuflowski, znakomicie pomagali znani i lubiani krakowscy brydżyści: Konrad Ciborowski, Grzegorz Gawron, Jakub Kowal oraz Małgorzata i Piotr Ludwikowscy, chętnie grając z młodzieżą, wspierając cennymi radami i pomagając w przeprowadzeniu wybranych jednostek treningowych.