Brydż młodzieżowy

4 medale naszej młodzieży w Mistrzostwach Świata!

Z czterema medalami Mistrzostw Świata Juniorów w brydżu sportowym wracają zawodnicy CKiS Skawina. Dwa z nich wywalczyli w najbardziej prestiżowych turniejach drużynowych, dwa kolejne w turniejach indywidualnych. Jedynie turnieje par im „nie poszły”, o ile można tak nazwać cztery miejsca w pierwszej dziesiątce.

Lato z brydżem TATRY 2022

Wieloletnią tradycją jest już, że sierpień jest miesiącem wakacyjnych obozów brydżowych dla dzieci i młodzieży i nie inaczej było w tym roku, gdy liczna grupa naszych utalentowanych młodych graczy wyjechała do Regionalnego Ośrodka Brydża Sportowego "uPradziada", by zebrać kolejne brydżowe szlify.

Młodzież rozbiła bank (medalowy) na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej!

6 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe medale - taki dorobek młodzieży brydżowej z Małopolski śmiało można nazwać - pół żartem, pół serio - rozbojem w biały dzień, a dokładniej: w cztery dni, bo tyle trwały XXXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Hotelu Litwińskim w Tęgoborzu. Gwiazdami pierwszej wielkości były: Łucja Ciborowska (cztery medale), Milena Klimiuk (trzy medale), Kinga Kowal, Emilia Massalska (po dwa medale) wśród dziewcząt, a Konrad Ciborowski, Kacper Kisielewski, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Jakub Michalski (po trzy medale) - wśród chłopców. Wszyscy oni reprezentują CKiS Skawina.
 

Reprezentantki Polski U16 - WICEMISTRZYNIAMI POLSKI KOBIET!

SENSACJA! Zawodniczki CKiS Skawina - Łucja Ciborowska (15 lat) i Milena Klimiuk (13 lat) zostały Wicemistrzyniami Polski Kobiet w brydżu sportowym. 

Choć kobieca rywalizacja o medale w Warszawie, do czego od lat jesteśmy przyzwyczajeni, nie miała ani specjalnej frekwencji, ani poziomu (w odróżnieniu od poziomu reprezentacji Polski kobiet), to medal jest medalem, a tak młode dziewczęta jeszcze nigdy w historii nie stawały na podium! Zostawione w pokonanym polu dwie reprezentantki kraju na Drużynowe Mistrzostwa Europy na Maderze, też robi wrażenie!

Brawo, brawo, brawo!