Brydż młodzieżowy

Reprezentantki Polski U16 - WICEMISTRZYNIAMI POLSKI KOBIET!

SENSACJA! Zawodniczki CKiS Skawina - Łucja Ciborowska (15 lat) i Milena Klimiuk (13 lat) zostały Wicemistrzyniami Polski Kobiet w brydżu sportowym. 

Choć kobieca rywalizacja o medale w Warszawie, do czego od lat jesteśmy przyzwyczajeni, nie miała ani specjalnej frekwencji, ani poziomu (w odróżnieniu od poziomu reprezentacji Polski kobiet), to medal jest medalem, a tak młode dziewczęta jeszcze nigdy w historii nie stawały na podium! Zostawione w pokonanym polu dwie reprezentantki kraju na Drużynowe Mistrzostwa Europy na Maderze, też robi wrażenie!

Brawo, brawo, brawo!

Młodzież z błyskiem w krainie mistrzów świata

Wielkim sukcesem naszych młodych reprezentantów zakończył się ich udział w Swiss Open w Zurychu w ubiegły weekend. Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit rywalizację drużynową zakończyli na drugim miejscu, za aktualnymi wicemistrzami świata Holendrami, wyprzedzając m.in. ... mistrzów świata, Szwajcarów (w składzie z... Michałem Nowosadzkim i Jackiem Kalitą!) i drugą reprezentację Holandii. 

Mistrzostwa Polski Południowej Juniorów U18 na 84 pary!

 
168 młodych zawodników z Bielska-Białej, Bytomia, Chorzowa, Katowic, Krakowa, Pszczyny, Skawiny i Tarnowa - zagrało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Polski Południowej Juniorów u18 w brydżu sportowym, które odbyły się w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym "Gubałówka" w Skawinie jako impreza inaugurująca obchody 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

MMM I EOOM - Wyniki

Efektywność - 75%

Aż 9 z 12 kompletów medali przygotowanych przez organizatorów Mistrzostw Polski Dzieci w Teresinie pod Warszawą (8-10 kwietnia) trafiło w ręce zawodników CKiS Skawina. Najmłodsi adepci brydża z Małopolski - popularnie mówiąc - rozbili bank, zdobywając trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale. Nie trzeba pewnie dodawać, że z gigantyczną przewagą wygrali w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej?