Małopolska młodzież zdominowała Mistrzostwa Polski Młodzików!

Znakomite wyniki osiągnęli małopolscy najmłodsi brydżyści podczas VII Mistrzostw Polski Młodzików, odbywających się w Starachowicach w dn. 19-22 października. Podwójne zwycięstwa w turniejach teamów i par chłopców oraz dwa medale w turnieju open - świadczy o dominacji naszej utalentowanej młodzieży.

Rozpoczynający zawody turniej drużynowy miał jednego, niemal żelaznego faworyta do "złota" i sporo drużyn, które miały medalowe aspiracje (choć raczej sięgające drugiego i trzeciego stopnia podium). Drużyna POLAND U-15, tegoroczni Drużynowi Mistrzowie Europy, nie dali rywalom żadnych szans, wygrywając bardzo wyraźnie wszystkie (!) mecze eliminacyjne, w półfinale gromiąc rywala, a w finale - po prostu potwierdzając swoją supremację. W składzie mistrzowskiej drużyny grali Przemek Pasiński i Bartek Żbik (UKS Olimpia Dwójka Kraków) oraz Adam Pigulski i Maciej Racewicz (KBS Miłkowice). Na drugim stopniu podium stanęli brydżyści CKiS Skawina, zdecydowanie najmłodsi w czołówce (w sumie: 50 lat), którzy w eliminacjach (i to symbolicznie, bo 1:4 w impach!) przegrali tylko jeden mecz, w półfinale pokonali faworyzowany zespół Deep Finesse, by dopiero w decydującym meczu uznać wyższość starszych kolegów z reprezentacji. Skład "srebrnych" skawinian: Kacper Kuflowski - Franciszek Kurlit (też aktualni mistrzowie Europy U-15) oraz Łukasz Kasperczyk - Michał Stasik. W pierwszej dziesiątce były jeszcze ... trzy teamy małopolskie!

Drugi turniej to rywalizacja na "krótkim dystansie" dziewcząt i chłopców. Krótki dystans, bo tylko 30 rozdań. W sprincie męskim gracze Olimpii Kraków byli bezlitośni dla konkurencji. Po złote medale sięgnęli Tomasz Ustrzycki i Szymon Ciosek, a po srebrne - Konrad Nosal i Aleksander Pietrow! Wyniki 67,39% oraz 66,59% budzą szacunek. Dodajmy, że w pierwszej dziesiątce tej rywalizacji były jeszcze ...trzy pary małopolskie!

Rywalizacja dziewcząt była jedyną, która nie przyniosła Małopolsce medalowego żniwa. Ale nie sposób pominąć bez komentarza bardzo dobrych występów: Laury Cichoń i Agaty Warunek (czwarte miejsce), Kingi Kowal (13 lat!) i Łucji Ciborowskiej (11 lat!), które sklasyfikowano na piątym miejscu oraz Kamili Musiał i Małgosi Górki (siódme miejsce). 

Kończący rywalizację turniej par open miał wiele zwrotów akcji, dość powiedzieć, że ostatnia z pięciu minisesji przewróciła układ czołówki "do góry nogami". Dla Małopolski skończyło się i tak dobrze, bo na drugie miejsce podium wskoczyli po świetnym finiszu: Julia Grodzka (reprezentująca Cebularza Lublin) oraz Aron Shindler (UKS Olimpia Dwójka), a trzecie - niespodziewanie (a to przecież lubimy jako kibice najbardziej!), acz w pełni zasłużenie - Kinga Kowal i Konrad Ciborowski! Niedaleko padają brydżowe jabłka od jabłoni.

Nie trzeba dodawać, że Małopolska zdominowała klasyfikację województw, UKS Olimpia Dwójka Kraków - klasyfikację klubową, a nowopowstałe 42 LO w Krakowie - klasyfikację szkół.