Kadrowe sukcesy młodzieży

Pełne podium w kategorii U-15, zwycięstwo w U-20 i pozycje na podium w U-25 juniorek i juniorów - niesamowite sukcesy małopolskich brydżystów w rozgrywkach kadrowych w Szczyrku!

Kategoria U-15 (młodzik) - WYNIKI 

Aleksander PIETROW - Aron SHINDLER (UKS Olimpia Dwójka Kraków) - na miejscu pierwszym, Łukasz KASPERCZYK - Michał STASIK (CKiS Skawina) - na drugim, a Kacper KUFLOWSKI - Franciszek KURLIT (CKiS Skawina) - na trzecim. Całkowita dominacja Małopolski, zwłaszcza jeśli wziąć dodatkowo pod uwagę piąte miejsce Przemysław PASIŃSKIEGO i Bartosza ŻBIKA i dziewiąte Konrada NOSALA i Mikołaja BOGUCKIEGO (wszyscy UKS Olimpia Dwójka Kraków). Pierwsze cztery pary automatycznie awansowały do kolejnego kryterium kadry w Warszawie. Dwie kolejne otrzymają powołania od selekcjonerów, liczymy, że wśród nich znajdą się Przemek z Bartkiem. Gdyby tak było, mielibyśmy 100% pewności, że co najmniej jedna z małopolskich par zagra w reprezentacji Polski w 2017 roku.

Kategoria U-20 (junior młodszy) - WYNIKI 

Roman MADEJ i Mateusz SŁUSZNIAK (CKiS Skawina) nie mieli sobie równych w kategorii U-20. Aż żal, że cztery pary trenerzy delegowali do gry w starszej kategorii, bo Romek z Mateuszem - co udowodnili w wieczornym Turnieju Zwycięzców Festiwalu Młodzieży udowodnili, że z powodzeniem mogliby wygrać nawet w pełnej obsadzie. Awans do kolejnego kryterium również wywalczył Dominik RAJTAR (CKiS Skawina) w parze z Piotrem Konarskim (BUKS MDK MOSM Bytom). Znakomite piąte miejsce wywalczyli ...młodzicy: Szymon SUPERSON (LO Sobieski Kraków) i Michał KUCZKOWSKI (MPEC Tarnów), i równiez zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek. Pozostałe pary zajęły miejsca w środku stawki, a biorąc pod uwagę, że są to niemal wyłącznie obecni młodzicy - wynik taki należy uznać za bardzo dobry.

Kategoria U-25 (juniorki) - WYNIKI

Małopolskę reprezentowały Barbara SUPERSON i Aleksandra PACURA (CKiS Skawina), zajmując trzecie miejsce. Dziewczęta przez większość dystansu utrzymywały się na podium, przez pewien czas nawet prowadząc. W końcówce dały się wyprzedzić nieco bardziej doświadczonym zawodniczkom, które już od kilku lat reprezentują Polskę w rozgrywkach juniorskich. Oczywiście dziewczęta zagrają w kolejnym etapie i liczymy, że w tym roku mogą już skutecznie powalczyć o miejsce w reprezentacji.

Kategoria U-25 (juniorzy) - WYNIKI

Trzecie miejsce Macieja GRABCA i Macieja KITY (MPEC Tarnów), ale tu nie ma mowy o niespodziance, bo Maćki od lat należą do czołówki tej kategorii wiekowej. Niezły występ zanotował też Maciej KĘDZIERSKI (CKiS Skawina) w parze z Piotrem JASIŃSKIM (AZS UW Warszawa), którzy grając z dużo starszymi rywalami zajęli miejsce ósme w gronie szesnastu duetów.