Kolejne medale Małopolan w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Tromso!

Kilka dni temu informowaliśmy o złotych medalach młodzików (w tym czterech Małopolan!) podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w norweskim Tromso. Wczoraj nasza młodzież dołożyła dwa kolejne krążki - złoty medal wywalczyli juniorzy U-26, a srebrny - juniorki. I znowu mieliśmy mocne małopolskie akcenty! 


Największe emocje towarzyszyły rozgrywkom juniorów. Do ostatniego rozdania ważyły się losy złotego medalu, o który bój toczyli Polacy i Szwedzi. O wszystkim zadecydował grecki rozgrywający, który trafnie w pierwszej lewie ostatniego rozdania (grano szlemika) meczu ze Szwecją zadysponował blotkę karo ze stołu, wygrywając i ...zapewniając Polsce pierwsze miejsce w turnieju! W składzie zwycięskiej drużyny był m.in. Maksymilian Chodacki (Wincor Nixdorf Cracovia, 5. miejsce w klasyfikacji par butlera, z Kamilem Nowakiem, z wynikiem +0,9 imp/rozd), a obok niego obserwowaliśmy: Pawła Jassema, Wojciech Kaźmierczaka, Michała Klukowskiego, Kamila Nowaka i Łukasza Witkowskiego. NPC teamu był Marek Markowski.

W turnieju juniorek losy dwóch najcenniejszych medali rozstrzygnęły się przed ostatnią rundą, w której zmierzyły się złote medalistki (Francja) i srebrne (Polska). Lepsze, nie po raz pierwszy w tych zawodach, okazały się biało-czerwone, w których główne role grała Justyna Żmuda (Piast Skawina), zajmując ...dwa pierwsze miejsce w klasyfikacji butlera (grała w mistrzostwach z ...trzema różnymi partnerkami). Ponadto w "srebrnej" drużynie grały: Joanna Brede, Magda Budzyńska, Izabella Jaworska, Zuzanna Moszczyńska i Dominika Piesiewicz.

Serdecznie gratulujemy medalistom, w szczególności Maxowi, Justynie, a także "złotym" młodzikom: Maćkowi, Mateuszowi, Michałowi i Oskarowi!