Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej, Gdańsk 18-21.06.2015 r.

 

Pięć medali dla Małopolski; złoty, trzy srebrne i brązowy. Aleksandra Byra i Anna Maduzia wicemistrzyniami w turnieju dziewcząt. Błażej Krawczyk i Krzysztof Superson mistrzami na maksy. Michał Krysa i Jakub Lenkiewicz wicemistrzami na impy. Krzysztof Superson srebrny, a Dominika Ocylok i Maciej Kędzierski brązowi w mikstach. Aleksandra Byra zwyciężczynią klasyfikacji indywidualnej, Maciej Kędzierski czwarty (!). Małopolska drugim województwem. Znakomite występy młodzików.

W pierwszym dniu startowały dziewczęta. Nasze dziewczyny zanotowały niezłe rezultaty. Drugie miejsce wywalczyła w/w Aleksandra Byra, na szóstym uplasowały się Anna Litwora i Dominika Ocylok, a na dwunastym miejscu Angelika Konderak i Iwona Szumera.

W drugim dniu rozgrywano zawody open na zapis maksymalny. Błażej Krawczyk i Krzysztof Superson dokonali nie lada wyczynu. Z niebytu na olimp. Zwycięstwo cenne przede wszystkim z powodu olbrzymiego serca i waleczności jakie włożyli w grę, która przez dosyć długi czas się im nie układała. Po dwóch sesjach eliminacyjnych mieli zaledwie 50% i nic nie wskazywało na to, że zagrają w finale. Jednak rewelacyjna trzecia sesja, w której nagrali ponad 80% pozwoliła im awansować do bardzo wąskiego bo 12-parowego finału. W samym finale tylko na jedną rundę oddali prowadzenie i wygrali zdecydowanie, jak przystało na faworytów imprezy. 

Czwarte miejsce i lekki niedosyt Piotra Wzorka i Wojciecha Krawczyka, którzy kończyli eliminacje na obiecującej drugiej lokacie. Siódme zajęli Aleksandra Byra i Przemysław Kurzak, a dziesiąte para zdolnych młodzików Maciej Kędzierski i Mateusz Słuszniak, którzy te mistrzostwa mogą uznać za bardzo udane, gdyż dwukrotnie kwalifikowali się do ścisłych finałów dwóch najważniejszych konkurencji mistrzostw.

Trzeci dzień to turniej na średnią. Niestety do finału nie awansowali główni faworyci Błażej Krawczyk i Krzysztof Superson. Godnie ich jednak zastąpili Michał Krysa i Jakub Lenkiewicz, którzy sięgnęli po srebro. Na ósmym Aleksandra Byra i Przemysław Kurzak. Dziewiąte rewelacja tych rozgrywek para Maciej Kędzierski i Mateusz Słuszniak. Dziesiąte Witold Petryszyn i Dawid Barzyk. Dwunaste drugi duet naszych reprezentacyjnych młodzików Michał Kuczkowski i Oskar Trybus.

W czwartym dniu poza srebrem wywalczonym przez Krzysztofa Supersona zanotowaliśmy także słodką niespodziankę. Brąz zdobyła para Dominika Ocylok i Maciej Kędzierski.

Małopolska uległa w klasyfikacji generalnej liczniejszej i chyba silniejszej ekipie Mazowsza. W klasyfikacji klubów najwyżej sklasyfikowano MPEC Tarnów (6). Wysoko również uplasowała się UKS Olimpia Dwójka (7/21).

Wśród szkół najlepsze I LO z Oświęcimia na miejscu czwartym. Mateusz Krzemyk drugi w exach.

Szczegółowe rozstrzygnięcia, klasyfikacje i zdjęcia na stronie mistrzostw:

http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2015/mpms/