Sukcesy najmłodszych w Bielsku-Białej

W miniony weekend w Bielsku-Białej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi przedstawiciele, choć bez największych gwiazd w składzie, które występowały w rozgrywkach kadry młodzików, poradzili sobie tak jak nas do tego przyzwyczaili - zajęli całe podium w dwóch najmłodszych kategoriach: U10 i U12!

Rywalizacja w kategorii U10 była niezwykle zacięta, bywały momenty, że liderzy w gronie 22 par nie przekraczali 60%! Na końcu zawodnicy z CKiS Skawina i Piasta Skawina zajęli... siedem pierwszych miejsc, dystansując rówieśników z Kielc, Rzeszowa, Chorzowa, Pszczyny i Mysłowic. Zwycięstwo odnieśli Franciszek Trojak i Tomasz Owsianka, wyprzedzając o włos Maję Ziętek i Michalinę Szafran, a o dwa włosy - Magdalenę Pietrzko i Zuzannę Omielską. 

Turniej w kategorii U15 i U12 odbywał się wspólnie, przy udziale 35 par. W gronie U12 po triumf sięgnęli Franciszek Paciorek i Marcel Miłoś, jako jedyni przekraczając barierę 60%, a na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się: Hanna Omielska z Albertem Spólnikiem oraz Jan Migo z Adamem Wieciechem. W gronie U15 najwyżej z naszych, na piątym miejscu, uplasowali się Krzysztof Ziętarski i Kacper Jurkiewicz. 

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze pewny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży trzech par małopolskich: Mateusz Janik z Mikołajem Chmielewskim zajęli 3.  miejsce w eliminacjach, Jan i Stanisław Zieleniewscy - 5., a Oskar Święs i Sebastian Opozda - 7. 

Gratulujemy naszym zawodnikom sukcesów, a organizatorom z niezawodnym Adrianem Bakalarzem na czele - świetnego podjęcia blisko 200 młodych brydżystów z czterech województw!

KOMPLET WYNIKÓW