Młodzież rozbiła bank (medalowy) na Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej!

6 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe medale - taki dorobek młodzieży brydżowej z Małopolski śmiało można nazwać - pół żartem, pół serio - rozbojem w biały dzień, a dokładniej: w cztery dni, bo tyle trwały XXXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Hotelu Litwińskim w Tęgoborzu. Gwiazdami pierwszej wielkości były: Łucja Ciborowska (cztery medale), Milena Klimiuk (trzy medale), Kinga Kowal, Emilia Massalska (po dwa medale) wśród dziewcząt, a Konrad Ciborowski, Kacper Kisielewski, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Jakub Michalski (po trzy medale) - wśród chłopców. Wszyscy oni reprezentują CKiS Skawina.
 
- W tym roku Małopolska gościła uczestników Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej i muszę przyznać, że nie okazaliśmy się specjalnie gościnni. Z 24 medali ponad połowa trafiła w ręce naszych młodych brydżystów, co zapewniło nam zwycięstwo z gigantyczną przewagą w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej. Co szczególnie cieszy, znakomicie spisali się zawodnicy, którzy niedługo będą reprezentować kraj na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w lipcu, także klub podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w Salsomaggiore - ocenił Marcin Kuflowski, trener klubowy CKiS Skawina.
Moglibyśmy szczegółowo rozpisać wydarzenia i osiągnięcia naszych z każdego turnieju, ale rezygnujemy z tradycyjnej formy opisu zawodów na rzecz publikacji osiągnięć medalowych naszych zawodników:
Turniej par mikst - szkoły podstawowe:
1. Milena Klimiuk - Kacper Kisielewski
2. Emilia Massalska - Jakub Michalski
Turniej par mikst - szkoły ponadpodstawowe:
1. Kinga Kowal - Kacper Kuflowski
2. Natalia Suszanowicz (Olimpijczyk Bielsko-Biała) - Franciszek Kurlit
3. Łucja Ciborowska - Konrad Ciborowski
Turniej par open - szkoły podstawowe:
1. Kacper Kisielewski - Jakub Michalski
Turniej par open - szkoły ponadpodstawowe:
2. Łucja Ciborowska - Konrad Ciborowski
3. Kacper Kuflowski - Franciszek Kurlit
Turniej teamów - szkoły podstawowe:
3. CKiS Skawina: Milena Klimiuk, Kacper Kisielewski, Jakub Michalski + Aleks Bukat (AZS UW Wrocław)
Turniej teamów - szkoły ponadpodstawowe:
1. CKiS Skawina: Łucja Ciborowska, Konrad Ciborowski, Łukasz Kasperczyk, Michał Stasik + Maciej Betliński (KBS Miłkowice)
2. CKiS Skawina/Olimpijczyk Bielsko-Biała: Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit + Dominika Lucka, Natalia Suszanowicz (Olimpijczyk Bielsko-Biała) oraz Wojciech Bąk (AZS UW Warszawa)
Turniej par dziewcząt - szkoły podstawowe:
1. Milena Klimiuk - Emilia Massalska
Turniej par dziewcząt - szkoły ponadpodstawowe:
1. Łucja Ciborowska - Kinga Kowal
Klasyfikacja klubowa: 
1. CKiS Skawina
Klasyfikacja wojewódzka:
1. MAŁOPOLSKA
Klasyfikacja szkół ponadpodstawowych:
1. II LO w Krakowie
3. III LO w Tarnowie
Klasyfikacja szkół podstawowych:
2. SP 6 w Skawinie
3. SP w Libertowie
Jeśli by komuś się wydawało, że brydżowa młodzież właśnie zakończyła sezon, nic bardziej mylnego! Już za tydzień wyjeżdżają na pierwsze z letnich zgrupowań, a potem czeka ich udział w imprezach mistrzowskich o prymat w Europie i na świecie. A w sierpniu - znowu obozy.