Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego - projekty MZBS-u

Szanowni Państwo, 

miło nam poinformować, że złożone w ubiegłym roku projekty "Brydż - jogging XXI wieku - mostem pokoleń - międzypokoleniowy program aktywizacji umysłowej dla Miasta Kraków" i "Brydż - jogging XXI wieku - mostem pokoleń - międzypokoleniowy program aktywizacji umysłowej dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego" zostały, decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, dopuszczone do finałowego głosowania.

Oba bliźniacze projekty, zgłoszone do konkursów przez Marcina Kuflowskiego i Agatę Kowal, zakładają:

  • Zakup 30 urządzeń typu bridgemate wraz z oprogramowaniem 
  • Zakup 50 kompletów pudełek do kart 
  • Zakup 30 kompletów bidding-boxów (kaset licytacyjnych) 
  • Zakup 30 przenośnych (składanych) stołów do gry w brydża 
  • Zakup 5000 talii kart
  • Przeprowadzenie 3 cykli szkoleniowych dla dzieci i 3 cykli szkoleniowych dla seniorów
  • Organizację cyklu turniejów dla dzieci i dorosłych, w tym turnieju finałowego

Głosowanie na wybrane przedsięwzięcia rozpocznie się już niebawem, bo 14 maja i potrwa równo miesiąc - do 14 czerwca. W tym czasie można będzie wesprzeć nasze projekty albo przez internet, albo na dedykowanych kartach do głosowania. O szczegółach będę Państwa na bieżąco informował.

W mieście Kraków do głosowania dopuszczono 46 projektów, z których dofinansowanych zostanie około 15 z najwyższym wynikiem głosowania. W Krakowskim Obszarze Metropolitalnym o wsparcie rywalizować będzie 41 zadań i również około 15 z nich uzyska dotację.

Mam nadzieję, że włączą się Państwo aktywnie w głosowania, do którego uprawnieni będą wszyscy mieszkańcy (którzy mają ukończone 16 lat w dniu głosowania) z terenu miasta Kraków oraz tzw. subregionu krakowskiego obejmującego powiaty: krakowski, miechowski, proszowicki i wielicki. Ewentualna wygrana pozwoli z jednej strony dosprzętowić MZBS na kilka lat do przodu, a z drugiej - przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego, w szczególności dzieci i seniorów, dzięki modułowi szkoleniowemu.

Marcin Kuflowski - Prezes Zarządu