1st Youth International Leszek Nowak Memorial

12-13 grudnia Miejskie Towarzystwo Sportowe "Piast" Skawina zorganizowało 1. Memoriał Leszka Nowaka jako międzynarodowy turniej reprezentacji narodowych do lat 20 i do lat 15. Do obu turniejów zaproszono po 10 drużyn, głównie z Europy, ale zagrała choćby reprezentacja Tajlandii. W zawodach tych uczestniczyło łącznie 141 zawodników.

WYNIKI

W reprezentacji Polski U20 zagrali reprezentujący małopolskieg kluby: Maciej Kędzierski (Sfora Cibora), Aron Shindler (Cracovia), Michał Stasik - jako Poland White oraz Łucja Cibotowska, Konrad Ciborowski, Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit (wszyscy CKiS Skawina) - jako Poland Red. Obie drużyny zajęły miejsca w połowie stawki (piąte i szóste). 

W reprezentacji Polski U15 zagrali z kolei zawodnicy CKiS Skawina: Milena Klimiuk, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Jan Trojak oraz Jakub Gawron z CM Jordan Kraków. Drużyna uzupełniona zawodnikami z Ustonia, Warszawy i Szklarskiej Poręby - zajęła drugie miejsce, minimalnie ustępując Turkom. Z kolei w reprezentacji U12 (grali wyłącznie zawodnicy w wieku 10-11 lat), rywalizując ze znacznie starszymi graczami, zagrali: Kacper Kisielewski, Ignacy Kotewicz, Jakub Michalski i Antoni Wójtowicz (wszyscy CKiS Skawina). Chłopcy wygrali dwa z dziewięciu meczów i nie odstawali bardzo od znacznie bardziej doświadczonych rywali.

W turnieju par U21 zagrało 90 par, z 16 krajów świata, w tym tak egzotycznych jak Argentyna, Indonezja, Tajlandia. Wygrała włoska para Alessandro CARLETTI - Matteo LOMBARDI, ale na drugim miejscu finiszowała para 13-latków (!): Jan TROJAK (CKiS Skawina) i Aleks BUKAT (KBS Miłkowice)

WSZYSTKIE WYNIKI SĄ DOSTĘPNE TUTAJ: http://czaja.pzbs.pl/skawina/results.php

Memoriał Leszka Nowaka jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.