XXV Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Tęgoborzy - całe podium dla Małopolski

Pierwsze miejsce – MPEC Tarnów (Olga Długosz, Maciej Kita, Michał Klukowski, Wojciech Stachnik, Maciej Superson). Drugie miejsce – CKiS Skawina (Piotr MeryndaPrzemysław Picheta, Grzegorz Skołyszewski, Aleksander Smal). Trzecie miejsce – MPEC 2 Tarnów (Maciej GrabiecJędrzej Hycnar, Błażej Krawczyk, Michał Krysa). Małopolskie teamy całkowicie zdominowały fazę play-off, zdobywając komplet medali. Mecze – finałowy i o 3 miejsce – miały wielką dramaturgię; MPEC Tarnów pokonał drużynę ze Skawiny dzięki carry-over. Z kolei MPEC 2 Tarnów odrobił carry over i wygrał z drużyną Budmoru Władysławowo różnicą 0,9 impa! Chwilę wcześniej w pojedynkach półfinałowych nie było takich emocji – w bratobójczym pojedynku MPEC 1 Tarnów pokonał wyraźnie MPEC 2 Tarnów, a CKiS Skawina rozgromiła młodzież z Władysławowa.

Roman Kowalewski Wojciech Mikusek po znakomitej grze w finale – wywalczyli złoty medal Par Open. Po eliminacjach
zajmowali 11 miejsce, ale w 30-rozdaniowym finale znokautowali rywali, notując znakomity wynik 67,79%. Wyprzedzili
tym samym Macieja Grabca Błażeja Krawczyka z Tarnowa, którym przypadły w udziale srebrne medale. Brąz, po świetnym finiszu, wywalczyli Michał Klukowski i Arkadiusz Majcher.

Pierwsze medale XXV Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej rozdano w konkurencji Mixtów. Losy miejsc na podium ważyły się do ostatniego rozdania. Dość powiedzieć, że jeszcze na trzy rozdania przed końcem pierwszą i ósmą parę dzieliło około 1%! Najlepszy finisz miały pary z Małopolski – zwyciężyli: Olga Długosz z Maciejem Supersonem wyprzedzając Magdalenę Madej i Przemysława Pichetę. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Mazowsza – Anna Morgiel i Mateusz Sobczak.

Małopolska wygrała klasyfikację medalową XXV Mistrzostw Polski Młodziezy Szkolnej, zdobywając 2 złote, 3 srebrne
i 1 brązowy medal. Pozostałe ekipy zadowolić się musiały łącznie trzema krążkami. W klasyfikacji województw – drugie miejsce za Małopolską zajęli brydżyści ze Śląska, a trzecie – z Pomorza. Najlepszym klubem okazał się MPEC Tarnów przed Budmorem Władysławowo i Olimpijczykiem Bielsko-Biała.

Mistrzostwa się zakończyły, medalistów dekorowali: Poseł Ziemi Sądeckiej – Andrzej Czerwiński, kierownik Hotelu Litwiński – Stanisław Miłkowski, członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Brydża Sportowego – Leszek Nowak. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostawili swój wpis w księdze pamiątkowej, deklarując powrót do Tęgoborzy za rok.

Z wydarzeń pozasportowych warto podkreślić dwa miłe akcenty. Srebrną odznakę za promocję brydża sportowego otrzymał Piotr Litwiński – właściciel Hotelu Litwiński, od lat organizującego rozgrywki brydżowe w Małopolsce,
a brązową odznaką uhonorowany został organizator Mistrzostw Marcin Kuflowski. Największym jednak uhonorowaniem obu uhonorowanych była burza braw zebrana od uczestników XXV Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej.