MP Dzieci: Najmłodsi rozbili bank!

Do niebanalnych osiągnięć naszej brydżowej młodzieży zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale wyjątkowo miło jest się chwalić pierwszymi sukcesami naszych najmłodszych debiutantów! A tego świadkami byliśmy podczas odbywających się w dn. 31 marca - 2 kwietnia w Tęgoborzu 2.Mistrzostw Polski Dzieci. Nasze dzieciaki spod szyldu CKiS Skawina zdominowały totalnie kategorię do lat 10, zdobywając siedem z dziewięciu możliwych do wywalczenia medali, a dwa dodatkowe krążki dołożyli w kategorii U13. Do tego wygrali klasyfikację szkolną (Katolicka Szkoła Podstawowa w Skawinie) i zajęli drugie miejsce w klubowej (CKiS Skawina).
 
Choć dla niemal wszystkich (nie licząc dwóch wyjątków) z 28-osobowej grupy najmłodszych zawodników CKiS Skawina był to debiut w tak wielkiej imprezie, a dla niektórych - w ogóle pierwsze w życiu prawdziwe zawody, nie sposób było to dostrzec. Od pierwszych rozdań turniejów par widać było, że na tle pozostałych z blisko 140 uczestników, nasi się wyróżniają na plus. Niech najlepszych świadectwem tego będzie fakt, że w dwudniowej, dwusesyjnej rywalizacji par w kategorii U10 pięć z sześciu pierwszych miejsc, w tym całe podium, obsadzili skawińscy adepci brydża. "Złoto" wywalczyły Madzia Pietrzko i Zuzia Omielska, srebro - Tymon Kuflowski i Kuba Frańczak, a brąz - Antek Skiba i Tomek Owsianka. O włos medale przegrali: Maja Ziętek i Jan Biernat oraz Sebastian Dulin z Wojtkiem Ćwikiem, bo końcową kolejność ustaliło - jak w dobrym wyścigu kolarskim finisz - ostatnie rozdanie! Do ostatniego rozdania ważyły się też losy medali w kategorii U13. Na szczęście oczekujący na końcowe rozstrzygnięcia Adam Wieciech i Bohdan Shulha, nie musieli się martwić, czy będą na podium, a jedynie tym, czy uda się przesunąć z trzeciego stopnia podium na drugi. Ostatecznie skończyło się na "brązie". 
Największe apetyty ostrzyliśmy sobie od początku na turnieje drużynowe. I słusznie! Choć i tutaj, podobnie jak w parach, decydował na końcu "błysk szprychy". Młodsi "złoto" wydarli znowu w ostatnim rozdaniu, wyprzedzając Blue Club Chorzów. Skład zwycięskiej ekipy: Tymon Kuflowski, Kuba Frańczak, Sebastian Dulin i Wojtek Ćwik. Bardzo długo sensacyjnie prowadziła drużyna CKiS 2 Skawina w składzie: Franek Trojak, Makar Shulha, Antek Skiba, Tomek Owsianka. Tu jednak pod koniec troszkę brakło doświadczenia i chyba sił, stąd skończyło się skądinąd znakomitym trzecim miejscem! Co ciekawe, w rywalizacji drużynowej przyznawano także medale dla teamów "szkolnych", gdzie wszyscy zawodnicy pochodzą z jednej szkoły. W tym rozdaniu równych sobie nie miał skawiński "katolik", którego dwie reprezentacje obsadziły dwa najwyższe stopnie podium. Złote krążki zawisły na szyjach Róży Gali, Eli Walczyk, Karoliny Gali i Michaliny Szafran, a srebrne zgarnęli: Maja Ziętek, Madzia Pietrzko, Zuzia Omielska i Janek Biernat. W kategorii U13 do samego końca łeb w łeb szły drużyny poznańskie i nie kto inny niż CKiS Skawina. Ostatecznie, takie rzeczy tylko w Mistrzostwach Polski Dzieci, oba teamy zdobyły... złoto! Nasi w składzie: Adam Wieciech, Bohdan Shulha, Janek Migo, Kacper Jurkiewicz - w kategorii open, poznaniacy - w klasyfikacji szkolnej! Tuż za podium w rywalizacji szkolnej uplasowała się reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie: Marcel Miłoś, Franek Paciorek, Jakub Romek, Albert Spólnik. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych #teamCKiS reprezentowali: Paulina Pietrzko, Hania Omielska, Franek Sajdak i Daniel Grynzhevsky. 
- Gdy zaczynaliśmy współpracę w tym roku szkolnym, w oparciu o uczniów trzech skawińskich szkół: Katolik, SP4 i SP6, biorących udział w ogólnopolskim programie "Sport Wszystkich Dzieci", mówiłem o tej półrocznej perspektywie, której ukoronowaniem miał być start w Mistrzostwach Polski Dzieci. Choć dzieci na początku nie znały nawet zasad gry, obiecywałem, że wrócimy z zawodów z medalami. Półroczna praca, wsparta dwoma półkoloniami i obozem wyjazdowym, oraz regularnymi treningami w szkołach i klubie, dała efekt silniejszy niż się można było spodziewać. Co dla mnie szczególnie istotne, jest to kolejne pokolenie dzieciaków (oraz ich rodziców), w którym udało się stworzyć znakomitą, rodzinną atmosferę, a jeśli ta jest odpowiednia, w sporcie przestają istnieć granice - ocenił trener skawińskich brydżystów, Marcin Kuflowski.
 
Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Polski Dzieci dofinansowano ze środków budżetu Gminy Skawina w ramach zadania "Bridge to the Championship - most do mistrzostwa".