Juniorzy z Małopolski z medalami MPJ we Wrocławiu

Udział w aż 6 medalach mieli młodzi brydżyści z Małopolski (w tym dwóch członków Zarządu MZBS) podczas rozgrywanych we Wrocławiu w dn. 22-24 października Mistrzostw Polski Juniorów. Najwięcej żniwa przyniosła nam królewska konkurencja - teamy juniorów U25, w której swoje akcenty mieliśmy na wszystkich trzech stopniach podium.

Tegoroczne MPJ obfitowały w niespodzianki. Dla nas nieprzyjemną były kiepskie wyniki mikstów z udziałem małopolan. Bez efektu medalowego. Nieco humory poprawiły się po sobotnich turniejach par, bo w starszej kategorii (22-25 lat) po brązowy medal w rywalizacji dziewcząt sięgnęła Aleksandra Byra (AZS AGH Just Bridge Kraków) w parze z Anną Zarębą z Warszawy, a podobnie skończyło się również męskie granie - trzeci stopień podium zajęli Przemysław Kurzak i Krzysztof Makieła (AZS AGH Just Bridge Kraków). Tylko odrobiny szczęścia brakło Szymonowi Supersonowi i Filipowi Trojańskiemu (Cracovia) w turnieju par w młodszej grupie, gdzie zajęli czwartą pozycję.

Popisem małopolskich brydżystów była kończąca mistrzostwa rywalizacja teamów. W grupie starszej złoto wzięli Kurzak i Makieła, wspierani przez Michała Kaletę (Śląsk) i Wojtka Okuniewskiego (Lubelskie). Stopień niżej na podium (tak się złożyło, że ulokowany po prawej stronie na zdjęciu) stanęli Maciej Kędzierski i Błażej Krawczyk (Sfora Cibora Mindlab Kraków), a skład teamu uzupełniali: Ryszard Rosikiewicz (AZS Wratislavia) i młode małżeństwo z Warszawy: Alicja i Krystian Bączkowie. Skład podium uzupełniał team dziewczęcy z Olą Byrą (AZS AGH Just Bridge) w składzie, w którym ponadto grały warszawianki: Małgorzata Kopania, Joanna Szymaszczyk i Anna Zaręba. Medalowy dorobek Małopolski uzupełnia srebrny medal z turnieju drużynowego w młodszej grupie (19-21 lat), po który sięgnęli Szymon Superson i Filip Trojański, wspomagani przez Joannę Zalewską i Maksymiliana Grochowskiego z Warszawy.

Gratulacje dla medalistów i pozostałych zawodników reprezentujących Małopolskę!