Łucja Ciborowska - Aleks Bukat - złoto !!! ME Juniorów (U-13) Opatija 2018

Z dużymi sukcesami wracają z Mistrzostw Europy Par - nasi młodzieżowcy. Łucja Ciborowska (UKS Olimpia Dwójka Kraków) i Aleks Bukat (KBS Miłkowice) wywalczyli złote medale w rozgrywanej po raz pierwszy w historii kategorii wiekowej U-13, absolutnie dominując w zawodach od pierwszego rozdania eliminacji do ostatniego rozdania finałów. Bardzo dobrze poradzili sobie również ich nieco starsi koledzy; w kategorii młodzików U-16 na szóstym miejscu zawody ukończyli Kinga Kowal i Konrad Ciborowski, a trzy "oczka" niżej - Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit (wszyscy CKiS Skawina). Rozstrzygnięcia to nieco pechowe, bo nie dalej niż 10 rozdań przed końcem obie nasze pary były na "wirtualnym podium".

Przygotowania i udział zawodników CKiS Skawina (stypendystów Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) w ME Par zrealizowany został przy finansowym wsparciu Gminy Skawina.